Buty ochronne to bardzo istotny element każdego ubrania roboczego. Chronią stopę przed poważnymi urazami mechanicznymi jak również przed szkodliwym działaniem substancji żrących i toksycznych czy też skutkami działań skrajnych temperatur.

Wybierając buty robocze, należy je dobrać odpowiednio do rodzaju wykonywanej pracy. Pozwoli to nie tylko uniknąć zagrożeń, ale przede wszystkim na komfortową pracę. W butach roboczych spędzamy przeważnie cały dzień, dlatego tak ważnym jest by buty były wygodne. Istotnym jest by pięta odpowiednio przylegała do buta, a on sam był nieco dłuższy od stopy. Buty nie mogą być za małe, nie mogą uciskać, ponieważ w trakcie pracy noga może spuchnąć. Kupując buty robocze warto zainwestować w produkt sprawdzonego producenta, gdyż zapewnia to najwyższą jakość wykonania co przekłada się na długi okres użyteczności buta. W sklepie internetowym GABI można wybrać buty o najróżniejszym zastosowaniu – odporne na wodę, gorąco, zimno czy też nacięcia. Wybór będzie uzależniony od specyfiki twojej pracy zawodowej.

Buty robocze CAT

Jednym z najpopularniejszych modeli są trzewiki robocze CAT FOOTWEAR HOLTON S3 HRO SRC. Buty przeznaczone do codziennej pracy w wymagających warunkach. Wyróżnia jest wyjątkowa wygoda i niespotykana elastyczność, dodatkowo świetnie spełniają swoje podstawowe zadanie, gdyż są w pełni wodoodporne i uzbrojone w mechanizm antyprzebiciowy. Satysfakcja i komfort są zagwarantowane przez producenta.